Miro Zbirka: - World legend!!! Tour - 2016.

Concerts
Information
Miro Žbirka started his pop music career as a member of popular Slovak group Modus in 1970s. The first solo album "Doktor sen" ("Doctor Dream") was released in 1980. Miro formed a group called Limit and recorded his breakthrough LP "Sezónne lásky" in 1982. He became the first Slovak "Golden Nightingale" and won the international festival in Villach, Austria with "Love Song". At that time Miro recorded his English albums, "Miro" and "Giant Step" for German RCA.

Miro is still very popular after thirty years of career. Well-known in Slovakia and The Czech Republic as a remarkable singer and strong melodies writer, he recorded a dozen of studio albums, released four compilations, one live record and two DVDs.

Like A Hero (The Best Of Miro) is a brand new collection of Miro's songs in English. All tracks were remastered.

Like A Hero (The Best Of Miro)Tracklisting: Like a Hero, You Know I Love You (Love Song), Sunshine Lady, Singing to My Little Lady, Dear Boy, Ginny, Country Girl, Giant Step, The Cold Wind Blows, Hey Don't Run Away, Honey, I Don't Wanna Make You Feel Down, Come Back to Me, Light up My Life, Like a Hero (instr.)

CD Like A Hero is available on CDuniverse and Amazon.de.

E-mail: [email protected]

Miro Žbirka hat seine Karriere in der Popmusik in den 1970er Jahren begonnen, als Mitglied der damals sehr populären Gruppe Modus. Seine erste Solo-Schallplatte "Doktor sen" ("Doktor Traum") hat er im Jahr 1980 herausgebracht. Später hat sich Miro eine eigene Begleitband zusammengestellt, die Gruppe Limit, und im Jahr 1982 sein Album "Sezónne lásky" ("Saisonelle Liebschaften") aufgenommen, mit dem er endgültig seinen Durchbruch als Solo-Künstler erlebt hat. Als erster slowakischer Sänger hat er den prestigeträchtigen Musikpreis "Zlatý slavík" ("Goldene Nachtigall") bekommen und als erster slowakischer Sänger hat er das Internationale Musikfestival im österreichischen Villach gewonnen – mit dem Lied "Love Song". Zu dieser Zeit sind beim deutschen Label RCA die englisch gesungenen Alben "Miro" und "Giant Step" herausgekommen.

Auch nach dreißig Jahren an der Spitze der (tschecho-) slowakischen Popmusik ist Miro nach wie vor populär. In der Slowakei und in Tschechien wird er als herausragender Sänger und als Komponist ausdrucksstarker Melodien geschätzt. Miro hat ein gutes Dutzend Studio-Alben produziert, vier "Best of"-Kompilationen, ein Live-Album sowie zwei DVDs.

Like A Hero (The Best Of Miro) heißt eine neue Auswahl von Miros Liedern in Englisch. Alle Aufnahmen wurden digital remastered.

Like A Hero (The Best Of Miro)Liederverzeichnis: Like a Hero, You Know I Love You (Love Song), Sunshine Lady, Singing to My Little Lady, Dear Boy, Ginny, Country Girl, Giant Step, The Cold Wind Blows, Hey Don't Run Away, Honey, I Don't Wanna Make You Feel Down, Come Back to Me, Light up My Life, Like a Hero (instrumentale Komposition).

CD Like A Hero ist erreichbar auf CDuniverse und Amazon.de.

E-mail: [email protected]Miro Žbirka začínal v popmusic ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev. V období 1976 - 1980 natočil s touto skupinou dnes už klasické hity Dievčatá, Drahá, Zažni a ďalšie. V roku 1981 založil s Lacom Lučeničom skupinu Limit a vydal sa na sólovú dráhu. Prvý sólový album dostal názov Doktor Sen.

V roku 1982 sa Miro stal československým Zlatým slávikom – ako prvý interpret zo Slovenska - a v tom istom období tiež zvíťazil na medzinárodnom festivale v rakúskom Villachu s pesničkou Love Song (V slepých uličkách), kde získal aj cenu radia O3.

Nasledovala ďalšia zlatá Bratislavská lýra za pieseň Nechodí a ponuka nemeckých producentov na spoluprácu s firmou RCA. V tejto gramofirme nakoniec vyšli 2 LP a celý rad singlov.

Miro ŽbirkaZa obdobie svojej činnosti absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, zahral si v muzikáli Neberte nám princeznú a natočil celý rad autorských albumov. Po dvadsiatich rokoch si Miro niekoľkokrát zopakoval víťazstvo v ankete Zlatý slávik, tentoraz na Slovensku a absolvoval viacero koncertných turné vrátanie zatiaľ posledného so symfonickým orchestrom. Stal sa niekoľkokrát Osobnosťou televíznej obrazovky (cena OTO).

Zatiaľ posledným radovým albumom je album Empatia z roku 2009, ktorý bol tiež nominovaný na album roka českých hudobných cien Anděl.

Meky, ako sa Mirovi od detstva hovorí sa narodil v Bratislave 21.10.1952. Otec bol Slovák zo stredného Slovenska a mama Angličanka z Londýna. Stretli sa počas 2. svetovej vojny v londýnskom pube, kde otec, vojak časkoslovenskej armády v Británii, omylom vypil mame drink. Z tohto manželstva sa narodili traja bratia – Jason, Tony a najmladší Miro, ktorý sa dal velmi skoro na hudobnú dráhu. Z prvého manželstva má dcéru Denisu. V roku 1988 sa druhýkrát oženil s Češkou Katkou a spolu majú dcéru Lindu a syna Davida. V súčasnosti žijú v Prahe.
ocenenia:

    Zlatá Bratislavská Lýra 1977 – Modus - pesnička Úsmev
    Strieborná Bratislavská Lýra 1982 – Atlantída
    Zlatá Bratislavská Lýra 1983 - Nechodí
    Villach 1982 - hlavná cena festivalu a cena Radia Ö3 – Love Song
    Zlatý slavík 1982
    Strieborný slavík 1983
    Bronzový slavík 1984
    OTO (osobnosť televíznej obrazovky) - 2001, 2002, 2003, 2004, 2005
    Bronzový Slávik – 1998, 2008, 2010
    Strieborný Slávik – 2003, 2006, 2009
    Zlatý Slávik – 2002, 2003, 2004, 2005
    Radioslávik – 2002
    Aurel – 2004, 2006, sieň slávy 2007

http://www.zbirka.cz/

EasyImages
Event time and location
no information
Advertiser: ATLAS
Registered at: 06.11.2015, total added: 1906

Last modified at: 06.03.2016
zagluwka
advanced
Submit